
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Thickness | 0.55 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 179
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05376
Ext.Price$0.05376
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05376 | $0.05376 |
| 10 | $0.02688 | $0.26880 |
| 50 | $0.02406 | $1.20300 |
| 100 | $0.02153 | $2.15300 |
| 500 | $0.01884 | $9.42000 |
| 1000 | $0.01649 | $16.49000 |
| 3000 | $0.01572 | $47.16000 |
| 5000 | $0.01499 | $74.95000 |
| 10000 | $0.01215 | $121.50000 |
